İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İyi ki Varsınız

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin kadın personeli Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nce düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Saffet Köse’nin ev sahipliğinde yapılan kahvaltı organizasyonuna, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Aytemir, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülten Kavak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevtap Ünal, Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Ebru Yeşim Özkan’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe, Genel Sekreter Nurettin Memur, Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Yasin Bulduklu, SKS Daire Başkanı Fatih Can ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

“Farkındayız, Sizlerle Çok Şanslıyız”

İKÇÜ Ailesinin kadın mensuplarına seslenen Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, ikincisi düzenlenen organizasyonda tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. İKÇÜ’nün geldiği noktada kadın gücünün gösterdiği özverili ve başarılı çalışmalara dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Köse, “Uzun bir pandemi sürecinden sonra tekrar bir 8 Mart’ta daha siz kadın çalışanlarımızla bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti paylaşıyor; verdiğiniz destek ve değerli katkılarınız için en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Şunu samimi olarak ifade etmeliyim ki biz çok şanslıyız ve böyle özverili bir ekiple birlikte çalışıyoruz. Her akademik ve idari birimde, her kademede göstermiş olduğunuz çabanın farkındayız. Ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda her bir mesai arkadaşımızın elinden gelenin fazlasını yaptığını biliyorum. Sizler burada işlerin titizlikle yürütülmesine katkı vermek yanında hayatın yükünü de omuzlayan kişilersiniz. Başarılarınız üniversitemizin yarınları ve dolayısıyla Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemli” dedi.

Ülkemiz ve Milletimiz İçin “Biz Biriz”

Rektör Prof. Dr. Köse, “Ayrımcılık, ayrılıkçılık gibi ifadelerin ötesinde “biz biriz” ve hedeflerimiz için birlikte çaba gösteriyoruz” diyerek İKÇÜ’nün her alanda kadına yapılan ayrımcılığın karşısında olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Köse, “Artan ayrımcılık ya da ayrıştırma çabalarının yerine temel ilkenin muhabbet olması gerektiğini düşünüyorum. Muhabbet ifadesini altını çizerek vurgulamakta fayda görüyorum. İçinde sevgi, iletişim, dostluk ve farkındalık gibi değerleri barındıran bu kavramı kadınlar gününde özellikle ifade etmek istiyorum. Yeni bazı kavramlarla cinsiyete dayalı ayrımlama ya da farklılaştırma çabalarının aksine cinsiyeti bir bütünün parçaları olarak görmenin daha doğru olduğu kanaatini taşıyorum. Medeniyet tarihimizde olduğu gibi bugün de yarın da ülkemiz ve milletimiz için birlikte mücadele etmemiz gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 8 Mart etkinliği Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünce hazırlanan hediyelerin Rektör Prof. Dr. Saffet Köse tarafından takdimiyle son buldu.

Menüyü Kapat