İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ Ailesi İftarda Buluştu

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, akademik ve idari personelle iftar yemeğinde bir araya geldi. 

Merkez kampüs içerisinde yer alan personel yemekhanesinde yapılan iftar yemeğine, üniversite personeli ile aileleri davetli olarak katıldı. İslami İlimler Fakültesi’nden Arş. Gör. İhsan Sütşurup’un Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Dekan Prof. Dr. Sıddık Korkmaz tarafından yapılan iftar duasıyla oruçlar açıldı.

İftar Sofralarında Manevi Köprülerimizi Pekiştiriyoruz

 İftar yemeğinde bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, İKÇÜ ailesi olarak her geçen gün büyüyen güçlü bir aile olduklarını belirterek; “Huzur, birlik, beraberlik ve dayanışma atmosferini paylaştığımız İKÇÜ ailemiz ile bu gibi müstesna günlerin vesilesiyle bir arada olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. İftar sofralarında pekiştirdiğimiz manevi köprülerle, kavuştuğumuz nimetlerin şükrünü ve hamdını idrak ediyoruz. Birbirimize, çevremize, yetimlere, kimsesizlere, ihtiyaç sahibi her bir yüreğe karşı sorumluluklarımızın farkına varıyoruz. Bu anlamlı vesileyle aynı sofranın etrafında bir araya geldiğimiz tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Cenab-ı Allah, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız duaları kabul eder ve üzerimizden ihsanını, mağfiretini ve himmetini esirgemez”dedi.

İkinci Dönemde Daha Büyük Hedeflere Hep Birlikte Yürüyeceğiz

Rektör olarak ikinci kez atanmasıyla ilgili süreçle ilgili de konuşan Prof. Dr. Saffet Köse, “ Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle ikinci rektörlük görevi tarafıma tevdi edildi. Yeni dönemde daha büyük işleri hep birlikte huzur ortamında yapacağız. Kurumsallık önceliğimiz. Kişilerin öznel değerlendirmelerinden bağımsız bir sistemi tümüyle hayata geçireceğiz. Geçen dönem yönetim anlamında birlikte yol aldığımız her arkadaşıma en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Bu noktada Sayın Prof. Dr. Turan Gökçe Hocama ve Sayın Prof. Dr. Adnan Kaya Hocama hususi şükranlarımı sizlerin huzurunda sunmak istiyorum. Her iki hocamızda kendi rızalara doğrultusunda yeni dönemde akademik çalışmalara daha fazla zaman ayırma taleplerini bize ilettiler. Biz de anlayışla karşıladık. Hocalarım yine bizim yanımızda olmaya ve dışardan bizi desteklemeye devam edecekler. Yeni bir ruh ile rektörlüğümüzün ikinci döneminde daha büyük hedeflere hep birlikte yürüyeceğiz. Her bir arkadaşımızın katkılarını önemli buluyorum” dedi.

Menüyü Kapat