İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ Fest'22 Değerlendirildi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) tarafından organize edilen İKÇÜFEST'22 sonrası değerlendirme toplantısı Çiğli Ana Yerleşkesi VIP Toplantı Salonunda yapıldı. 

İKÇÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Süleyman Akbulut,  festival düzenleme kurulu ve İKÇÜ bahar şenliği İKÇÜFEST’22’de görev alan personelle bir araya geldi. Buluşmada coşkuyla tamamlanan festival değerlendirilmesi yapılırken bir sonraki festivale ilişikin de yol haritası masaya yatırıldı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (İKÇÜ SKS) ile Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü (İKÇÜ KİK) ortaklığında oluşturulan festival komisyonunca koordine edilen İKÇÜFEST’22, birbirinden güzel organizasyonlarla kampüse hareket getirdi. Kısa bir süre içinde hazırlanan festivalin sorunsuz ve eğlenceli geçmesini sağlayan ekiple bir araya gelen Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Süleyman Akbulut emeği geçen tüm personele teşekkür etti. 

İşin Mutfağında İKÇÜ Gençliği de Var
Festival Komisyonu Başkanı olarak koordinasyonu sağlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Bulduklu, kurumsal aidiyeti ve sinerjiyi yükselten bir İKÇÜFEST’22 yaşandığını vurguladı.  Prof. Dr. Bulduklu, “Öğrencilerimizi temsilen İKÇÜ Öğrenci Konseyimizi dâhil ettiğimiz ekibimize, SKS bünyesinde yer alan öğrenci topluluklarımızdan aldığımız kültürel, sanatsal başarılı sahne performansları da dâhil olunca başarılı bir ekip çalışması oluştu. Öğrencisiz festival olmaz. İşin mutfağına gençlerimizi de dâhil edince onlara hitap eden, bizleri sevindiren güzel etkinlikler programlarımıza eklendi.  Sınırlı bir bütçeyle, çok samimi ve eğlenceli bir festival oldu. Her ortamda çok pozitif geri bildirimler aldık” dedi.

Hedef İKÇÜFEST’23 
Geride bırakılan festivalin değerlendirmesini yaparak İKÇÜFEST’23 için çalışmalara başlanacağını kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Bulduklu, “Kendi içimizdeki samimiyeti arttırarak önümüzdeki yıl bir öncekine göre daha iyi bir organizasyon planlama gayesindeyiz. Bu noktada SKS tarafından hazırlanan değerlendirme raporunu göz önünde bulundurarak İKÇÜFEST’23 vizyonunu oluşturmaya şimdiden başlıyoruz. Marifet iltifata tabidir. Festivali yapmamızda bize her türlü desteği sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Saffet Köse Hocamiz başta olmak üzere;  özveriyle çalışan tüm festival komitesi üyelerimize, öğrenci konseyimize, öğrencilerimize, tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum”diye konuştu.  

Güzel İşlerin Arkasında Uyumlu Bir Ekip Vardır 
Söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Akbaş da öğrencilerin kendilerine vakit ayırdıkları dönem sonu özel günler olan festivallerin kampüsü renklendirdiğini söyledi. Planlanmasından sahnelenmesine kadar çok başarılı bir etkinlikler dizisi sergilendiğini ifade eden Prof. Dr. Akbaş, “Festivalin perde arkasında çalışan görünmez kahramanlarıyla bir araya gelmeyi, bu toplantıda yer almayı özel olarak istedim. Festival akşamları öğrencilerimizle bir aradaydık. Programları takip ettik. Planlanması, sahnelenmesi kısacası her şey çok güzeldi. Organizasyonun her aşamasında öğrencilerimizin emeğini görmek, festivallerine sahip çıkmalarını görmek bizleri çok memnun etti. Güzel işlerin arkasında mutlaka uyumlu bir ekip vardır. Tüm ekip üyelerini tebrik ediyorum. Bu festival de gelecek yıllarda daha güzel organizasyonların yapılacağının göstergesi” dedi. 

Çevreye Saygılı Bir Üç Gündü
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Akbulut da çok eğlenceli enerjisi yüksek bir üç gün geçirildiğini belirterek; en ufak bir olumsuzluğun yaşanmaması için öz veriyle çalışan tüm personele tebriklerini iletti. Prof. Dr. Akbulut, “Aile üyelerimle birlikte katıldığım, öğrencilerimizle birlikte çok eğlendiğimiz güzel bir festival geçirdik. Sorunsuz, en ufak bir sıkıntının olmadığı, görsel anlamda da içerik anlamında da gayet çevreye saygılı bir üç gündü. Gençlerimizin dönem sonu sınav streslerini bir nebze atabildiği, güzel sahne performanslarıyla eğlendikleri, gayet seviyeli, personelin özverisi sayesinde etkinliklerin sekteye uğramadığı bir festivaldi. Emek veren sahada koşan tüm İKÇÜ personeline tebriklerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Süleyman Akbulut, Genel Sekreter Nurettin Memur tarafından Genel Sekreter Yardımcısı M. Enes Uzun'a, SKS Daire Başkanı Fatih Can’a, Öğrenci Konseyi Başkanı Berkay Sırakaya’ya, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının ilgili birimlerinde görev alan personeline teşekkür belgesi takdim edildi.

Menüyü Kapat