İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde Mezuniyet Sevinci

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı mezunlarını düzenlenen coşkulu törenle hekimlik hayatına uğurladı. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülten Kavak’ın ev sahipliğinde düzenlenen törende, 120 mezun, hekimlik hayatına merhaba dedi.

Törende, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Prof. Dr. Süleyman Akbulut, Genel Sekreter Nurettin Memur, İzmir Diş Hekimleri Oda Başkanı Diş Hekimi Yaman Yamangil ile mezunlar kadar heyecanlı olan aileleri İKÇÜ’nün başarılı hekimlerinin mezuniyet mutluluğuna ortak oldu.

10 Yılda Gelen Uluslararası Başarı

Gençlerin başarılı bir eğitim sürecini tamamlamasında en büyük payın ailelerde olduğuna dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Bulduklu, diş hekimliğini klinik öncesi ve sonrası uygulamaları, laboratuvar çalışmaları ile çok fazla gayret gerektiren bir eğitim sürecini kapsadığını kaydetti. 2012 yılında eğitim hayatına başlayan genç bir fakülte olarak Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavında (DUS) gelen birinciliğin oldukça önemli bir başarı göstergesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Bulduklu, “İKÇÜ Diş Hekimliğinin sayıları her geçen yıl artan uluslararası öğrencilerimiz ile alanında yetkin akademik kadromuzla uluslararası standartlarda verilen eğitimle, üniversitemizin adını dünyada duyurmaya devam edeceğinden eminiz. 10 yılda önemli başarılara imza atan fakültemizin tüm akademik ve idari personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz. Pandemide Diş Hekimliği Hastanemizin hizmet vermeye devam etmesi sizleri zorlasa da biliyoruz ki; bu tecrübe sizin meslek hayatınıza önemli kazanımlar sağladı. Kuşkusuz diş hekimliğinde eğitim, hiçbir zaman bitmemektedir. Fakültemizde verilen kaliteli teorik ve pratik eğitimin ardından gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında Diş Hekimliği mesleğini en iyi şekilde icra edeceğinize canı gönülden inanıyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

2021 Uzmanlık Sınavının Birincisi İKÇÜ’den

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülten Kavak da ulusal ve uluslararası alanlarda birçok başarıya imza atan fakültelerinin genç mezunlarıyla her geçen daha da güçlendiğini ifade etti. Dekan Prof. Dr. Gülten Kavak, “Uluslararası sıralamada İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak, birçok üniversiteyi geride bırakarak üst sıralarda yer almıştır. Bu bağlamda Üniversitemiz ve fakültemiz adına gurur duyduğumuz 2021 yılı diş hekimliği uzmanlık sınavında birinci olan öğrencimiz Batuhan Tümen'i kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

İKÇÜ Sizin Yuvanız

Diş hekimliği lisans programının oldukça zahmetli ve özveri gerektiren bir eğitimi kapsadığına dikkat çeken Prof. Dr. Kavak, özellikle pandemi sürecinde çok çalışarak başarıyla deneyimleyen tüm mezunlarını tebrik etti. Dekan Prof. Dr. Kavak, “Çağdaş bilimi ve bilgiyi yakından takip ederken ülkesine ve insanlığa hizmet etmeyi benimsemiş, mesleğini uygularken karşılaşacağı zorluklardan yılmayan, diş hekimliği öğrencilerinin eğitiminde emeği olan öğretim üyelerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimizin eğitimi süresince anne şefkati ile her türlü problemleri yılmadan çözen tüm idari personelimize teşekkür ederim. En büyük teşekkürü de sevgili ailelerimiz hak ediyor. Çocuklarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Biz de sizlerle birlikte aynı gururu yaşıyoruz. Değerli öğrencilerimiz artık kutsal bu mesleğin birer üyesi oldular. Onları İKÇÜ’den birer hekim olarak uğurlarken fakültelerini birer yuva olarak kabul etmelerini temenni ediyorum. Bu sıcak yuvanın kapıları gurur duyduğumuz öğrencilerimize hep açık” şeklinde konuştu.

Dört Dörtlük Bir Eğitim Aldık

Mezun arkadaşları adına duygusal bir konuşma yapan fakülte birincisi Berker Alpöz, beyaz önlüklerinin giydikleri ilk günden bu yana hayatları boyunca unutulmayacak anılar biriktirdiklerini söyledi. İKÇÜ’den aldıkları gerek klinik öncesi gerek klinik eğitimlerle dört dörtlük bir lisans programı tamamladıklarını belirten Alpöz, “Bu beş yıl bizim için çok zorluydu. Stajlarımız, yetiştirmeye çalıştığımız klinik ödevlerimiz, hiç bitmeyen sınavlarımız vardı. Bu zorlu maratonu başarılı bir şekilde tamamladık. Bizler artık kendi ayaklarımız üzerinde duran bireyler olarak mezun olduk.  Çok değerli ailelerimiz ve bizlere her konuda destek olan eşsiz hocalarımıza minnet duyuyoruz.” dedi.

İzmir Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Yaman Yamangil de genç hekimlere meslek birliklerinin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu vurgulayarak; “Diş hekimliği eğitimi bir yönüyle usta-çırak ilişkisidir. Bizlerin sizlere, sizlerin de bizlere ihtiyacı var Mesleğinizin etik ilkelerine sahip çıkan başarılı hekimler olacağınıza yürekten inanıyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından %100 İngilizce Lisans Programında dereceye giren Berker Alpöz, Arya Kürkcü, Aylar Teke ile Türkçe lisans programında dereceye giren Zeynep Hayta Ceren Palalı ve Simge Burgucu’ya törene katılan protokol tarafından plaket takdim edildi.

Fakülte birincisi Berker Alpöz mezuniyet kütüğüne plaket çakarken;  Doç. Dr. Süleyman Agüloğlu eşliğinde Diş Hekimliği Andı içen hekimler kep atarak mezuniyetlerini kutladı.

Menüyü Kapat