İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Yüz Yüze İKÇÜ’lü Oldular

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesinde (İKÇÜ) yeni akademik yılın ilk öğrenci kayıt işlemleri, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Orman Fakültesi ile başladı. 
E-devlet üzerinden de yapılan ‘elektronik kayıt’ yerine şahsen kayıt yaptırmak isteyen yeni İKÇÜ’lüler, Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda kurulan kayıt masalarından işlemlerini tamamlayarak resmen İKÇÜ’lü oldular.
Gençlerin kayıt heyecanını paylaşmak için kayıt alanını ziyaret eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın koordinasyonuyla oluşturulan masalarda kayıtları alınan öğrencilerle ve ebeveynleriyle sohbet etti. Yorucu sınav maratonunun neticesinde üniversiteli olmayı hak eden öğrencileri tebrik eden Prof. Dr. Akbaş, başarılı bir eğitim hayatı temennisini paylaştı.
Güzel Anılarla, Başarılarla Dolu Bir Eğitim Hayatı 
İKÇÜ’nün yüzde doksan dokuz doluluk oranı ile öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasında yerini aldığını kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akbaş, “Yeni kayıt döneminin hepimize ve öğrencilere hayırlı olmasını dilerim. İKÇÜ ailesi yeni fertlerini karşılamanın heyecanı içinde. Çalışma prensibinin odağına öğrencisini odaklayan bir üniversite olarak gençlerimizin her zaman yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. Ailelerinin onlar için duyduğu haklı gururu paylaşarak;  değerli öğrencilerimizi başarılarından dolayı bir kez daha kutluyor, güzel anılarla dolu, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim hayatı geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
“El Ele Güvenli Geleceğe” 
Öte yandan İzmir Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin daha iyi ortamda ve daha huzurlu bir eğitim dönemi geçirmeleri amacıyla İKÇÜ Fuaye alanında stant açtı. “El Ele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında açılan stantta, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli emniyet personeli, gençlerin eğitim ve öğretim hizmetlerini huzurlu ve güvenli bir ortamda tamamlaması, illegal oluşumların propaganda faaliyetleri ve eylemlerine karşı bilinçlendirilmesi, terör ve yasadışı faaliyetlere karşı farkındalık oluşturulması adına alınması gereken tedbirler hakkında ailelere bilgi verdi.
Şahsen Kayıt İçin Son Tarih 26 Ağustos 
Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi ile devam edecek kayıtlanma işlemleri; 26 Ağustos günü Su Ürünleri Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi ile son bulacak.
22 Ağustos itibariyle E-Devlet üzerinden başlayan kayıt işlemleri için ise son gün 24 Ağustos 2022. 

Menüyü Kapat