İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Rektör Köse, Gazilerle Buluştu

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ)  Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse,  “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla idari birimlerde görev yapan gazileri makamında ağırladı.
Gazileri bu anlamlı gün vesilesiyle misafir etmekten duyduğu memnuniyeti paylaşan Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, “Bu güzel topraklarda huzur içinde yaşıyorsak bunu sizlere borçluyuz” dedi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında görev yapan Alparslan Bağcı da “Her sene bizleri unutmayarak ağırladığınız ve değer verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
Bu Milleti Ebedi Yapan Sizlersiniz
Şehitlik ve gazilik unvanlarının çok farklı değerleri içinde barındırdığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Köse, özellikle yeni nesillerin “vatan sağ olsun” diyerek vatanını canından aziz bilen, vatanseverliğin, kahramanlığın, destanını yazanlarla dolu olduğu tarihimizi iyi bilmeleri gerektiğini vurguladı. Rektör Prof. Dr. Köse, “Bu topraklarda bir arada ve huzur içinde yaşamamızı şehit ve gazilerimize borçluyuz. Vatanımızı kutsal biliyoruz ve bu kutsiyette ecdadımızın katkısını unutmamalı unutturmamalıyız. Ben bu çerçevede çocuklarımıza, gençlerimize Çanakkale Şehitliği’ni göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Her çocuğumuzun bu mücadeleyi ve fedakarlığı bilerek büyümesi gerekiyor. Sadece okuyarak değil görerek bilinci oluşturmak zorundayız. Vatan topraklarının her karışındaki fedakarlığı, bayrağımızı, vatanımızı canı pahasına koruyan, vatan toprağını canından kutsal sayan şehitlik, gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarımızı anlatmalıyız” dedi.
Biz Millet Olarak, Devlet Olarak Büyük Bir Aileyiz
 Bulunduğumuz coğrafyanın sürekli teyakkuzda olmamızı gerektiren bir coğrafya olduğunu belirten Prof. Dr. Köse, “Dünyanın her yerinde çıkarılan karışıklıkları görüyorsunuz. Birilerinin her zaman planları var. Ama biz millet olarak, devlet olarak büyük bir aileyiz. Atalarımızdan miras aldığımız şehadet ruhunu ne mutlu ki yaşatmaya devam ediyoruz. Aynı şehadet sevdasına ve aynı derecede vatan sevgisine sahip nesillerimizin de geldiğini görmek bizlere gurur veriyor” diye konuştu. 
Bu anlamlı gün vesilesiyle İKÇÜ’nün çalışmalarına değer ve anlam katan gelişimine katkı sunan tüm gazilere teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Saffet Köse, “Gaziler Günü vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nda, Kore'de, Kıbrıs'ta savaşan, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.  Tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diliyor; hayatta olan gazilerimize de aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” dedi.
Ziyaret, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünce hazırlanan hediyelerin Rektör Köse tarafından gazilere takdim edilmesi ile son buldu.

Menüyü Kapat