İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Rektör Köse’den İftar ve Şenlik Sürprizi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, merkez kampüs içerisinde yer alan öğrenci yemekhanesinde öğrencilerle birlikte iftar yaptı. 
Ramazan ayı boyunca açık olan öğrenci yemekhanesine konuk olan Rektör Köse’yi karşılarında gören öğrenciler şaşkınlığını gizleyemezken; Rektör Köse de gençlerle iftar sofrasında buluşmaktan duyduğu memnuniyeti paylaştı. İftara, Genel Sekreter Nurettin Memur, Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Yasin Bulduklu, SKS Daire Başkanı Fatih Can, Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Furkan Kaya da katıldı 
Birlik ve beraberliğe vesile olan Ramazan Ayı’nın birçok iyiliği ve güzelliği taşıdığını belirten Rektör Köse, bu ayda anlamak ve anlayış kavramlarıyla paylaşma gibi insani değerlerin ne kadar önemli olduğunun idrak edildiğini kaydetti. Kültürün ibadet üzerinde etkisinden söz eden Prof. Dr. Köse, “Değerli öğrencilerimizle dinimizin ve kültürümüzün önemli bir parçası olan iftar sofralarını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Yemekhanemizi Ramazan ayında bu kadar kalabalık görmek beni son derece mutlu etti. Ramazanın paylaşma ayı olduğu bilincinin gençlerimizde de müşahede etmek sevindirici. Biz gençlerimize değerlerimizi ve kültürümüzü aktarabildiğimiz nispette yarınlara güvenle bakabiliriz. Medeniyetin kurucu unsuru insandır ve insanın en verimli çağı ise gençlik dönemidir. Gençlerin düne sahip çıkmaları geleneklerine ve manevi değerlere bağlı olmaları yarını inşa etmek açısından son derece önemli. Dinamizm ve üretme yeteneklerinin en üst seviyede olduğu gençlik döneminde kültür ve değerler içselleştirildiğinde toplumsal başarı ortaya çıkacaktır. Gençlerimize sosyal ve iktisadi imkânlar sağlandığında dün olduğu gibi bugün de güçlü bir medeniyetin inşasının mümkün olacağına inanıyorum. Maddi ilerleme yanında manevi gelişme, tüm kurumların önceliği olmalıdır. Toplumsal kurumlarla aktarılan içeriğin odak noktası esasen her açıdan insan yararı ve toplumun gelişmesi olmalıdır. Biz tüm öğrencilerimizin çok boyutlu yetişmelerini kıymetli görüyoruz" dedi. 
Rektör Köse’den İKÇÜFEST’22 Sürprizi
Ramazan ayının manevi atmosferinin İKÇÜ’de her sene olduğu gibi bu yıl da gençlerle tamamlandığını ifade eden Rektör Köse bir de müjde verdi.
Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan İKÇÜFEST’in bu yıl 25-26-27 Mayıs tarihlerinde planlandığını ve çalışmalara başladıklarını açıklayan Rektör Prof. Dr. Köse, üç gün sürecek sürpriz organizasyonlar ile gençlerin enerjisini tüm İKÇÜ ailesi olarak paylaşacaklarını kaydetti.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat