İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Mezun Takip Sistemi İçin Yeni Dönem Hazırlığı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) mezun takip sisteminin daha aktif kullanılması için kolları sıvadı.

Bu kapsamda eğitim-öğretimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Akbaş başkanlığında; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Kalite Koordinatörlüğü, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile fakültelerden gelen mezun takip sistemi sorumlusu öğretim üyelerinin katılımıyla geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Üniversite ile 10 bini aşkın mezunu arasında köprü görevi gören mezun takip sisteminin geliştirilecek yeni modülleri ile İKÇÜ’nün tüm mensupları için güçlü bir iletişim ağı oluşturması hedefleniyor.

E-Devlet Üzerinden Giriş Kolaylığı

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın ortaklaşa çalışmalarıyla oluşturulan sistemin önümüzdeki dönemde tüm fakültelerin kullanımına açılması için düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Akbaş, İKÇÜ mezunlarının e-devlet veya UBYS üzerinden sisteme erişebileceğini söyledi. YÖKSİS üzerinden tüm eğitim bilgilerinin sisteme otomatik olarak aktarıldığını ifade eden Prof. Dr. Akbaş, “Mezun Bilgi Sistemi sayfasına girilmesi ve kaydolunması durumunda mezunlarımız; üniversitemiz hakkındaki tüm güncel bilgileri takip edebilecekler kişisel portfolyolarını hazırlayarak istedikleri iş sahasına yönlendirebilecekler” diye konuştu.

Yurt Dışındaki Mezunlarımıza da Ulaşacağız

Sistem üzerinde revize çalışmalarının devam ettiğini, sadece yurt içi değil yurt dışındaki mezunların da sisteme rahatça giriş yapabilmelerinin sağlanacağını söyleyen Prof. Dr. Muhsin Akbaş “ İKÇÜ’den mezun olan tüm aile mensuplarımızı bir araya getirecek işler bir sistem üzerinde yoğun olarak çalışıyoruz. Portalin kullanımının önce tüm fakültelerimizdeki sistem sorumlularına aktarılması ilk hedefimiz. Daha sonrasında tüm mezunlarımıza ulaşarak sistemde yer almalarını kayır olmalarını sağlayacak iletişim kanalları oluşturacağız. Onların sistemde yer almaları aslında iş hayatlarını da yakında ilgilendiriyor. Kendi mezun sistemlerinden alacakları referanslar kariyer hayatlarına da önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

İKÇÜ Ruhunu Paylaşmak İstiyoruz

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Akbaş’ın açış konuşmasının ardından söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Bulduklu da mezun sisteminin önümüzdeki dönemde daha aktif kullanılması için ilgili komisyonlar aracılığıyla Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yazılım ekibi ile eş güdümlü olarak çalışılmaya devam edeceğini belirtti. Prof. Dr. Bulduklu, “Üniversitemiz mezunlarına ulaşmak, onlarla etkili bir iletişim portali oluşturmak ve en önemlisi İKÇÜ ruhunu paylaşmak adına Mezun Takip Sistemi’ni oldukça önemsiyoruz. Bunun dışında tüm sektörlerle ile iş birliği yaparak mezunlarımızı istihdamda daha avantajlı konuma getirmek, üniversitemizden mezun olup işveren konumunda olan mezunlarımızın işyerlerinde çalışma imkânlarını geliştirmek diğer önemsediğimiz önemli başlıklar durumundadır. Tüm bunlar için İKÇÜ Ailesinin tüm fertlerinin sistemle tanışmalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığının sistem modüllerini içeren sunumuyla devam eden toplantı, Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Funda İfakat Tengiz, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Agâh Tekindal, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ahmet Uran, Bilgi İşlem Daire Başkanı Fatih Tunçez, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mustafa Kaya ile fakülte temsilcilerinden gelen önerilerin değerlendirilmesi ile son buldu.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat