İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Sağlık Bilimleri Mezunlarını Uğurladı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezunlarını düzenlenen törenle coşkuyla uğurladı. Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinden mezun olan 281 genç sağlıkçı, ailelerinin de katıldığı törende kep attı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yasin Bulduklu, Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Prof. Dr. Süleyman Akbulut, dekanlar, akademisyenler ile evlatlarını cübbe ile görmenin mutluluğunu yaşayan aileler katıldı. Fakülteyi dereceyle bitiren Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencisi diyetisyen Nursena Sivas birinci, Fizyoterapist Aleyna Ece Özdaş fakülte ikincisi olurken; üçüncü Hemşire Nuray Türkoğlu oldu.

İKÇÜ İmzasını Hiçbir Zaman Unutmayacağız

Mezunlar adına fakülte birincisi Diyetisyen Nursena Sivas yaptığı veda konuşmasında, genç sağlıkçı arkadaşlarının duygularına ortak oldu. Büyük emek vererek geldikleri lisans eğitiminin ardından kendileri için yepyeni bir sayfa açıldığını kaydeden Sivas, bu sayfada İKÇÜ imzasını hiçbir zaman unutmayarak büyük bir gururla anacaklarını ifade etti. Sivas, “Bizlere mesleğin inceliklerini öğreten, birer yol gösterici olan kıymetli hocalarıma, değerli arkadaşlarıma, daima yanımızda olan ve bizlerin en büyük destekçisi olan ailelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Fakülteler Arasında

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya İKÇÜ SBF’nin son mezunlarıyla birlikte 1634 sağlık profesyonelini toplum hizmetine kazandığına dikkat çekerek; bu katkıda emek veren başta aileler olmak üzere, üniversite yönetimine, tüm akademik ve idari personele teşekkür etti. Dekan Prof. Dr. Kaya, “Üniversitemizi ve fakültemizi çok kısa zamanda Türkiye'de en çok tercih edilen fakülteler arasında yer almasını sağlayan, öğrenim hayatları boyunca öğrencilerimize her daim destek olan,  sadece mesleki bilgiler değil aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, ekibin bir parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu ve sağlıkçı olarak topluma karşı görevlerini öğreten değerli hocalarıma, çalışma arkadaşlarıma verdikleri özverili emekler için teşekkür ediyorum” dedi.

İKÇÜ’lü Olma Ruhunu Hiç Kaybetmeyin

Dekan Prof. Dr. Kaya tüm mezunlarının sorumluluk duygusu, doğruluk, etik ve ahlaki değerlerle bir bütün olarak mesleklerini başarıyla yerine getireceklerinden emin olduğunu söyledi. Öğrencilerinin, pandemi sürecinin zorlu koşullarının ötesinde inanılmaz bir mesleki deneyim ve birikimini tecrübe ettiklerine dikkat çeken Dekan Prof. Dr. Kaya,”  Bu cennet vatanın değişik köşelerinde size ihtiyacı olan insanların hayatına dokunmak için mezun oluyorsunuz. Bir Kâtip Çelebili olarak yaptığınız her işte merhamet, şefkat, sabır başta olmak üzere sır tutma, cömertlik, sadakat, şükür ve doğruluk ile etik ve ahlaki değerlerden ayrılmadığınız sürece başarılı olacağınıza inancım tamdır. Eğitiminizin bir kısmını dünyanın daha önce benzerini deneyimlemediği bir pandemi sürecinden geçerek tamamladınız. Endişeler taşıdınız, kendi sağlığınızla beraber herkesinkini korumak için önlemler aldınız, her koşulda kendinizi geliştirmeye, her türlü zorluğu yenmeye gayret gösterdiniz. Aslında hayatın içinde nelerin yapılması gerektiğini yaşayarak, zorlanarak, deneyimleyerek öğrendiniz. Nerede olursanız olun, İKÇÜ’lü olma ruhunu hep taşımanızı ve bizlerle iletişimi devam ettirmenizi temenni ediyoruz. Mezun takip sistemimize kayıtlanmanız bu birlikteliğin ve iletişimin devamı için önemli bir adım olacaktır. Mezuniyetinizi tebrik ediyor, hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Zor Ama Ulvi Bir Mesleğe Adım Atıyorsunuz

İKÇÜ’nün genç sağlıkçılarına seslenen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Bulduklu İKÇÜ'nün tüm mezunlarının hiçbir zaman unutulmadığını vurgulayarak;  fedakâr sağlık ordusuna katılan tüm genç mezunlara başarılar diledi. Prof. Dr. Bulduklu, “Pandemide sağlık çalışanlarımızın hepsinin birer kahraman olduğunu gördük. Sağlık çalışanı olarak zor ama ulvi bir mesleğe adım atıyorsunuz. Hastalıkların tedavisinde olduğu kadar, genel toplum sağlığımızın geliştirilmesinde de sorumluluk sahibi olacaksınız. Dünyanın her ülkesinde mesleğini icra edecek yeterliliğine sahip mezunlar yetiştiren değerli hocalarımıza, paha biçilmez sevgileriyle ve emekleriyle gençlerimizi ülkemize kazandıran ailelerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Sorumluluk Bilincinin Farkında ve Farklı Genç İKÇÜ’lüler

Toplumsal sorumluluk bilincinin farkında ve farklı bireyler yetiştiren İKÇÜ olarak her daim mezunlarının yanında olduklarını ifade eden Prof. Dr. Bulduklu, “Siz değerli mezunlarımızın ülkemizin sağlık alanına önemli katkılar sağlayacaklarına ve başarılar elde edeceklerine tüm kalbimle inanıyorum. Mesleğinizi icra ederken İKÇÜ'yü en iyi şekilde temsil edeceğinizi biliyorum. Sizlere önerim, hizmet sunarken iletişimi ihmal etmeyin. Giderek teknoloji yoğun bir hale gelen sağlık sektöründe fark yaratan unsur iletişimdir; insanı sevin; insanı sevmeden bu iş yapılamaz unutmayın. En önemlisi ise bu vatanı sevin” dedi.

Mezuniyet töreni bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket takdim edilmesi ve mezun öğrenciler anısına Diyetisyen Nursena Sivas’ın fakülte kütüğüne plaket çakmasıyla devam etti.  Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunları meslek andını bölüm başkanı Doç. Dr. Gülşah Kaner Tohtak,  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunları meslek andını Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya, Hemşirelik bölümü mezunları meslek andını bölüm başkanı Prof. Dr. Yasemin Tokem eşliğinde okuyan öğrenciler, mesleki yeminlerinin ardından, hep birlikte coşkuyla kep attı

 

Menüyü Kapat